دستگاه شرینک پک چیست ؟

دستگاه شرینک پک, دستگاهی برای بسته بندی  انواع محصولات در صنایع مختلف مانند غذایی, دارویی, بهداشتی, پزشکی, کشاورزی و … است. با به وجود آمدن دستگاه شرینک اتفاقات بسیار بزرگی در صنعت بسته بندی افتاده و توانسته تحولی بزرگ را ایجاد کند.
از مزایا بسته بندی محصولات توسط دستگاه شرینک را می توان کاهش هزینه حمل و نقل و افزایش کیفیت بسته بندی را نام برد.

 

دستگاه شرینک پک چیست ؟

 

نایلون شرینک چیست ؟

در صنعت بسته بندی نایلون شرینک پرکاربرد ترین نایلونی است که از آن استفاده می شود. برای استفاده از این نایلون می بایستی آن را به دور محصول مورد نظر قراردهید ، از طرفین و لبه های نایلون دوخت بزنید و سپس بوسیله گرمای مناسب آن را شرینک کنید. با این روش محصول شما در برابر گرد و خاک, رطوبت, خراش مورد حفاظت قرار خواهد گرفت.

مزیت استفاده از شرینک پک چیست ؟

در زمان خرید و فروش انواع محصولات بسته بندی, یکی از مهم ترین پارامتر هایی می باشد که از نظر طرفین بسیار مهم است.

تصور کنید شما قصد صادرات یک محصول را دارید, مشتریان شما اولین نکته ای که به آن دقت خواهند کرد جذابیت و استحکام  بسته بندی می باشد.

استفاده از دستگاه شرینک پک به شما کمک می کند تا محصولات خود را برای عرضه به بازار های داخلی و خارجی با بهترین بسته بندی روانه بازار کنید.

حال به نظر شما چرا از شرینک پک استفاده کنیم ؟

شما با استفاده از شرینک پک می توانید محصولات خود را به صورت تک و یا چند عددی به وسیله فیلم شرینک بسته بندی کنید. از ویژگی های بسته بندی با این دستگاه می توان به مقاومت بالا, بهداشتی, سهولت در حمل و نقل, افزایش نفوذ ناپذیری و ماندگاری بهتر محصولات اشاره کرد.

نحوه بسته بندی توسط دستگاه شرینک پک این گونه است که پس از گذراندن تمامی مراحل تولید, محصول در مرحله آخر توسط  دستگاه شرینک پک بسته بندی می شود.

دلایل استفاده از شرینک پک؟

همان طور که گفته شد استفاده از یک بسته بندی جذاب, موجب می شود تا مخاطبین کسب و کار شما را حرفه ای دانسته و نسبت به محصولات شما اعتماد داشته باشند, همچنین شما می توانید با استفاده از این بسته بندی محصول خود را نیز تبلیغ کنید, برای مثال در زمان پک کردن با درج برند خود بر روی محصولات توانسته اید با هزینه بسیار کمی برند خود را به مشتریان معرفی کنید.

بسته بندی فیلم شرینک با استفاده از حرارت می باشد, به همین خاطر شما می توانید با استفاده ازآن محصولات مختلفی را با اندازه های مختلف بسته بندی کنید, این موضوع یکی از مهم ترین ویژگی های فیلم شرینک است.

جنس فیلم شرینک پک چیست ؟جنس فیلم شرینک چیست؟

جنس فیلم هایی که برای بسته بندی محصولات استفاده می شود مختلف است بعضی باپلی اتیلن سبک و برخی با پودر پی وی سی با ترکیب چند ماده دیگر به عنوان افزودنی است.

فیلم شرینک, قابلیت شکل پذیری بالایی توسط تغییرات دما دارد. نکته ای که می بایستی به آن دقت کنید این است که شرایط نگهداری برای هر کدام از فیلم های شرینک با توجه به مواد اولیه به کاربرده شده در تولید آن ، متفاوت است در نتیجه شرایط نگهداری هر کدام نیز متفاوت می شود . به طور مثال فیلم شرینک پی وی سی نسبت به فیلم شرینک پلی الفین در دمای پایین تری تغییر شکل داده و شرینک می شود .

 

نایلون شرینک رنگی

 

نایلون شیرینک به صورت رنگی هم تولید می شود ؟

با استفاده از شرینک رنگی می توانید جلوه بسته بندی محصولات خود را جذاب کنید, هدف از این کار دسته بندی و زیبایی محصولات در بسته بندی می باشد. شرینک رنگی از جنس پلی اتیلن است و تفاوتی در نحوه تولید آن وجود ندارد .

در زمان تولید شرینک رنگی تنها موضوعی که می بایستی به آن دقت کنید قطر آن است, معمولا قطر این شرینک بین 30 تا 400 میکرون و به صورت تک و یا دو لایه می باشد.

نایلون شرینک دارای چه رنگ هایی است ؟

شما می توانید برای خرید فیلم شرینک پک در رنگ مدنظر خود با مشاورین شرکت پارس اورنگ آریانا ارتباط بگیرید و رنگ مدنظر خود را اعلام کنید.

به زبان ساده می توان گفت شما می توانید رنگ فیلم را به دلخواه انتخاب و طبق آن خرید را انجام دهید.

چرا از فیلم پلی اتیلن استفاده می شود ؟

فیلم پلی اتیلن دارای ظاهری زیبا و مقاومت بالا است, همچنین این فیلم حجم بسیار کمی دارد و رطوبت را نیز به خود جذب نمی کند. با وجود این مزایا می توان از آن برای بسته بندی انواع محصولات استفاده کرد. و نکته حائز اهمیت درباره این فیلم قیمت پایین تر آن نسبت به دیگر فیلم های شرینک بسته بندی می باشد و البته بهداشتی بودن آن نیز مزید بر علت است .

دستگاه شرینک پلی اتیلن

دستگاه شرینک پلی اتیلن :

دستگاه شرینک پلی اتیلن با استفاده از مواد پلی اتیلنی تولید خود را انجام می دهد, از مزایا شرینک پلی اتیلن می توان به مواردی همچون ضخامت و مقاومت بالا اشاره کرد, همچنین این نایلون دارای ظاهر کدرتری نسبت به فیلم های شرینک دیگر است .

از شرینک پلی اتیلن اغلب در بسته بندی های چند عددی مانند انواع نوشیدنی استفاده می شود.

نحوه نگهداری رول نایلون شرینک :

موارد زیر مواردی بسیار مهم در نگهداری رول های شرینک می باشد و در صورتی که به خوبی رعایت نشوند ممکن است باعث ازبین رفتن آن شود.

  • اولین نکته در نگهداری رول شیریک موضوع حمل و نقل آن است, در صورتی که حمل و نقل به خوبی انجام نشود ممکن است بوبین آن دچار شکستی شده و به خود فیلم نیز آسیب برسد .
  • یکی از نکاتی که باعث از بین رفتن رول شرینک می شود نم و رطوبت می باشد, برای جلوگیری از این موضوع می بایستی از آن در محیطی خشک نگهداری کنید.
  • در صورت برخورد مستقیم نور آفتاب, ظاهر نایلون شرینک تغییر خواهد کرد زیرا خاصیت جمع شوندگی دارد .
  • از آن جایی که بسته بندی رول شرینک به وسیله حرارت می باشد, می بایستی تمامی سعی خود را انجام دهید تا حرارت بیش از حد به آن وارد نشود, در صورت ایجاد حرارت بالا رول شرینک پک ازبین خواهد رفت بنابراین لازم است بعد از اتمام کار ، رول شرینک را از دستگاه جدا کرده و در محیطی مناسب نگهداری نمائید .

انواع دستگاه شرینک پک :

دستگاه شرینک پک به دو دسته تونلی و کابینی تقسیم می شود, این دو دستگاه هر کدام دارای ویژگی هایی می باشند که در ادامه می توانید مطالعه کنید.

آشنایی با دستگاه شرینک پک کابینی :

این دستگاه دارای ویژگی های بسیار مناسبی برای تولید کنندگان است. برای مثال دارای جسه کوچکی است, به همین خاطر حمل و نقل آن به سادگی انجام می شود, نحوه عملکرد این دستگاه نیز به صورت دستی می باشد.

دستگاه شرینک پک کابینی محصولات را به وسیله گرمای تولید شده توسط المنت بسته بندی می کند.

دستگاه شرینک پک کابینی به دلیل جسه کوچکی که دارد مناسب برای قنادی ها, فروشگاه ها, کتاب فروشی ها و دیگر کسب و کار های کوچک است.

آشنایی با دستگاه شرینک پک تونلی :

از این دستگاه برای تولید در تیراژ بالا استفاده می شود, به همین خاطر اغلب در کارخانجات, صنایع و کارگاه ها وجود دارد, این دستگاه دارای جسم بزرگی است و حمل و نقل آن به سادگی انجام نمی شود.

شرینک پک تونلی نیز مانند شرینک پک کابینی به وسیله گرما فیلم بسته بندی را به محصولات عایق می کند.

نکات مهم در زمان سفارش انواع شرینک پک :

در صورتی که قصد خرید خود به صورت اینترنتی دارید می بایستی در زمان خرید به نکات بسیاری توجه داشته باشید تا خرید خوبی را تجربه کنید.

نکات مهم در زمان خرید انواع شرینک پک عبارت اند از :

  • نوع شرینک : منظور از نوع شرینک تک لایه, دولایه, روده, شیت شده یا لیبل و کیسه می باشد.
  • ضخامت یا میکرون شرینک : شرینک ها ضخامت های مختلفی دارند, برای مثال فیلم استرچ صنعتی دارای میکرون استاندارد 23 است ، فیلم پلی اتیلن در میکرون های بالاتری تولید می شود و برای فیلم های پلی الفین هنر در تولید با میکرون پایین تر است .
  • عرض فیلم : 20, 25, 30, 35, 40 و … همچنین می توانید عرض را به صورت سفارشی نیز انتخاب کنید.
  • میزان سفارش ( وزن ) : شما می توانید انواع فیلم های شرینک بسته بندی را در میزان مختلف برای خود خریداری کنید.

نکته مهمی که در زمان سفارش می بایستی به آن توجه کنید محصولی می باشد که می خواهید آن را  بسته بندی کنید. در صورت انتخاب اشتباه هر کدام از نکات بالا بسته بندی محصولات به مشکل برخواهد خورد.

قیمت فیلم  شرینکقیمت فیلم  شرینک بر پایه‌ چه مولفه هایی تعیین می شود؟

قیمت فیلم شرینک بر پایه مواردی که در قسمت بالا گفته شد محاسبه می شود, به همین خاطر در صورتی که قصد خرید فیلم شرینک پک را دارید می توانید با مشاورین شرکت پارس اورنگ آریانا تماس بگیرید و با اعلام مشخصات سفارش خود از قیمت آن مطلع شوید.

شرکت عرضه کننده شرینک پکشرکت عرضه کننده شرینک پک :

شما می توانید خرید خود را از شرکت پارس اورنگ آریانا به صورت اینترنتی و به سادگی تنها با انتخاب محصول مدنظر خود انجام دهید. کافی است وارد سایت ما به آدرس  www.parsorang.com شده و با کلیک بر روی عنوان ثبت سفارش ، اقدام به ثبت فیلم شرینک مورد نظر نمائید . همچنین  می توانید با خرید از شرکت پارس اورنگ آریانا از خدمات پس از فروش نیز بهره مند شوید .

 

حال در صورتی که به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شرینک پک هستید می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید :

فیلم شرینک پی وی سی یا فیلم شرینک پلی الفین ؟